З початку року на Запоріжжі викрито 525 фактів шахрайств

Наразі у провадженні органів досудового розслідування перебувають 146 матеріалів щодо аферистів, які ошукували громадян під приводом реалізації товарів через інтернет- мережу, 105 – під приводом дзвінків працівників банку, 101 – з використанням фішингових сайтів.

Як повідомляють у Нацполіції у Запорізькій області, схеми омани досить різні. До найпоширеніших сценаріїв належать інтернет-покупки, дзвінки нібито від представників банківських установ, робота з фейковими сайтами тощо. Шанувальники «легких грошей» швидко адаптувалися до нових обставин та продовжують реалізовувати вже напрацьовані сценарії шахрайств, аби поживитися за чужий рахунок.

Основним способом учинення афер за допомогою мобільного зв’язку є заволодіння коштами потерпілої особи шляхом створення у неї уявної необхідності переведення грошей.

Наприклад, потерпілого запевняють, що його родич у біді і його «врятує» швидке грошове надходження. Якщо невідомі особи телефоном повідомляють вам, що хтось із ваших рідних потрапив до лікарні або у ДТП, негайно припиніть розмову з особою, яка телефонує. Натомість набирайте родича за відомими вам номерами для перевірки таких відомостей.

З метою недопущення вчинення шахрайських дій поліція Запоріжжя рекомендує громадянам не повідомляти інформацію, зазначену на банківських картках особам, які телефонують та представляються співробітниками банківських установ. Пам’ятайте, що справжні співробітники служби безпеки банку ніколи не будуть телефонувати своїм клієнтам, щоб отримати конфіденційні дані.

Поліцейські закликають громадян бути обережними при користуванні сайтами з прямими посиланнями.

Більше новин читайте у нашому Телеграм

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: