Запоріжці скаржаться на порушення мовного закону: за два місяці надійшло 7 повідомлень

Протягом січня-лютого 2023 року на адресу Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 455 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Зокрема, це стосується обслуговування російською.

192 звернення стосуються відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів та веб-сайтів, через які здійснюється обслуговування споживачів.

81 звернення – порушення безпосередньо під час обслуговування.

31 звернення громадян щодо зовнішньої реклами та вивісок.

13 звернень громадян надійшло щодо порушення законодавства про державну мову педагогічними та науково-педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої та вищої освіти.

Щодо порушення Закону у сфері охорони здоров’я під час надання послуг окремими медиками в лікарнях, діагностичних центрах та сімейних амбулаторіях, а також отримання інформації від лабораторних центрів недержавною мовою повідомили 5 громадян.

Найбільше повідомлень про порушення надійшло з міста Києва (159 звернень), Одеської (66), Харківської (47), Дніпропетровської (42), Миколаївської (24) та Київської областей – 20 звернень.

8 звернень надійшло з Полтавської області, по 7 – з Сумської, Запорізької, Львівської та Житомирської, по 5 – з Чернігівської та Вінницької, по 4 – із Черкаської та Кіровоградської, по 3 – з Чернівецької, Волинської та Хмельницької областей, 2 звернення з Донецької області, з Тернопільської, Луганської та Закарпатської – по 1. З інших областей звернень громадян не надходило, у 28 випадках не вдалося встановити регіон заявника.

З Запорізької області надійшло 7 повідомлень про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Більше новин читайте у нашому Телеграм

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: